news prozorro

Прозорі механізми розвитку громад

22 березня 2019 року в Києві відбулася установча конференція партнерів ДП ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ “Прозорі механізми розвитку громад”. Її гостями стали представники регіональних та всеукраїнських громадських організацій, аналітичних центрів та органів місцевої влади з різних регіонів України, які дізналися більше про можливості системи ProZorro.Продажі для місцевих громад: бізнесу, активістів та реформаторів у органах влади. 

Відкриваючи захід, в. о. директора ДП “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ” Олексій Соболев наголосив на важливості масштабування результатів, яких вже вдалося досягти завдяки функціонуванню системи ProZorro.Продажі, в межах всієї України. Він підкреслив, що за час використання системи вдалося заробити вже понад 15 млрд грн для державного та місцевого бюджетів на продажі та оренді активів через прозорі аукціони. Олексій Соболев підкреслив, що робота держпідприємства із регіонами постійно поглиблюється й розширюється новими видами активів. 

“Прозорі механізми розвитку громад”: відбулася установча конференція партнерів ДП “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ”

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов зазначив, що робота системи ProZorro.Продажі відповідає одразу 2-м важливим напрямкам стимулювання економіки в Україні. “Перше – це збільшення конкуренції та зростання інвестицій у економіку країни. Механіка системи ProZorro.Продажі дозволяє брати участь в електронних аукціонах із будь-якого куточку світу, і те, що в окремих торгах брали участь по 90-100 учасників — яскрава демонстрація конкурентного середовища. Друга – це справедливе регулювання доступу до ресурсів. До квот, до надр, до землі тощо. Використання ProZorro.Продажі забезпечує прозорість та відкритість процесу розподілу в галузях, на які вже поширюється робота системи”, — зазначив він. 

Максим Нефьодов також наголосив, що відкритість та справедливість проведення приватизації в усі часи викликала чимало питань у громадськості. “Однак про теперішню малу приватизацію цього не скажеш. Трішки більше ніж за 7 місяців вона принесла понад 850 млн грн. Відмінно, що за цей проміжок часу не відбулося жодного скандалу, а для української приватизації – це чудо. Крім того, всі ці об’єкти — далеко не унікальні, а звичайна нерухомість. І якщо держава пропонує вам повільний, жахливий процес, який, певно, завершиться скандалом і перевірками – це нікому не треба, якщо ризики нічим не компенсуються. А якщо ми забезпечуємо простий, швидкий і безконфліктний процес – це приваблює інвесторів. «Чому б не купувати у держави?» — кажуть вони і конкурують між собою на прозорих аукціонах” — підкреслив він. 

В свою чергу, керівник проекту “DoZorro” Іван Лахтіонов зазначив, що системи ProZorro та ProZorro.Продажі є інструментами, які допомагають запобігти значній кількості корупційних зловживань. “І тут замість тисячі слів кажуть цифри — мільярди коштів, які допомогли зекономити або заробити державі та регіонам. Водночас — необхідно й далі масштабувати ці системи, поширювати їх на всі можливі процеси, де вони можуть знадобитися. Тому хотілося би бачити ріст громадського інтересу до використання їх в регіонах”, — наголосив Іван Лахтіонов. 

Директор проекту ПРОМІС Ігор Лепьошкін підкреслив, що в Україні надзвичайно важливо зберегти активний розвиток відкритих інструментів регулювання. Він зазначив: “ProZorro та ProZorro.Продажі – це механізми відкритого урядування, коли влада відкрито здійснює і продажі активів, і закупівлі. Відкрите врядування – це боротьба з певними корупційними проявами. Але коли ми говоримо про ці системи – мова йде не лише про антикорупцію, але й про гроші. Це механізми, які реально дозволяють місцевій владі не лише економити на тендерах, але й більше заробляти на продажах активів”. 


За матеріалами: ProZorro.Продажі