Продаж земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису)  на Prozorro.Продажі

Ринок землі – проведення земельних торгів щодо земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них здійснюється за рішенням організатора земельних торгів.

Зміст сторінки:

1.Інструкція про земельні аукціони: КРОК ЗА КРОКОМ – ПРОЦЕДУРА ПРОВЕДЕННЯ ТА УЧАСТІ.

2.Регламентування проведення аукціонів на сайті Верховної Ради України (попередня інформація)

3.Переліки земельних ділянок, які підлягають продажу/оренди на земельних торгах (сайт ДІЯ: https://data.gov.ua/)

Продаж/оренда земельних ділянок з ВЕР-ТАС – це легко

Мала приватизація

Пошук майна

Для пошуку майна, яке Вас цікавить використовуйте зручні фільтри щодо виду, регіону розташування, ціни та іншого

Допомога менеджерів

Користуйтеся безкоштовними послугами наших менеджерів, які допоможуть із реєстрацією на майданчику, а також заощадять Ваш час та забезпечать ретельну підготовку і перевірку документів для участі в аукціоні

Персональний супровід

Ваш менеджер буде супроводжувати усі Ваші дії на майданчику від реєстрації до купівлі майна та укладання угоди із продавцем

1.Інструкція про земельні аукціони: КРОК ЗА КРОКОМ – ПРОЦЕДУРА ПРОВЕДЕННЯ ТА УЧАСТІ (перейти до інструкції проведення торгів)

2. Регламентування проведення аукціонів на сайті Верховної Ради України (попередня інформація)

Текст законопроекту та супровідні документи: Проект Закону

Законопроект передбачає наступні основні вимоги до торгів:

▞ Оренда та продаж земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них здійснюється виключно на конкурентних засадах через електронний аукціон;
▞ Електронні аукціони проводяться в дворівневій електронній торговій системі;
▞ Застосовуються лише аукціони на підвищення ціни;
▞ З метою обмеження зриву аукціонів збільшується розмір гарантійного внеску:
▝ 30 відсотків стартової ціни продажу земельної ділянки;
▝ 30 відсотків стартового розміру річної плати за користування земельною ділянкою.
▞ Особа, що має переважне право може здійснити викуп за максимальною ціною торгів. Процедура реалізації переважного права закріплена на рівні ЗКУ, на відміну від чинної редакції ЗКУ, а тому права орендарів більш захищені. 

Встановлення:
▞ стартової ціни продажу земельної ділянки державної та комунальної власності не може бути нижчою за експертну грошову оцінку земельної ділянки.
▞ стартового розміру річної орендної плати земель державної та комунальної власності не може бути меншим, ніж розмір орендної плати, визначений Податковим кодексом України, а щодо земельних ділянок державної та комунальної власності сільськогосподарського призначення – не може бути меншим 7 відсотків її нормативної грошової оцінки.
▞ стартової ціни продажу прав емфітевзису, суперфіцію земельної ділянки, яка щодо земель державної чи комунальної власності не може бути нижчою за вартість відповідного права, визначену шляхом проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок.

Не допускається відчуження орендованих земельних ділянок державної або комунальної власності без згоди орендаря

Додатково, також, в частині положень стосується законопроект 2194, який був прийнятий ВРУ раніше (26.02.2021). В ньому є деталі роботи по особливостям переважного права в землі.

Головна суть закону

Земельні торги будуть проводитись в єдиній електронній торговій системі Прозорро.Продажі у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі Інтернет. За їхніми результатами укладатимуть договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з переможцем, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу плату за користування нею, зафіксовану в ході проведення земельних торгів.

Що потрібно знати про електронні аукціони учасникам та організаторам?  

1.Один лот складається виключно з однієї земельної ділянки або прав на неї.

2.Оголошення про проведення земельних торгів публікує через особистий кабінет організатор, до опису лота додає документи та матеріали про ділянку, її фотографії (кожен документ завантажується окремим файлом).

3.Оголошення, розміщене у електронній торговій системі, автоматично відображається також на Єдиному державному порталі земельних торгів у вигляді інформаційної картки на лот.

4.В оголошенні за лотом зазначається обов’язково особа,   яка   має   переважне   право   на купівлю земельної ділянки (до продажу земельних ділянок застосовується переважне право попереднього орендаря на придбання відповідної ділянки).

5.До початку торгів ніхто не знатиме, скільки учасників претендуватиме на ділянку і яку цінову пропозицію вони зробили. Під час проведення аукціону також не розкриватимуть імена учасників. Усі дані будуть доступні лише по закінченню торгів. Така система унеможливлює змову учасників.

6.Переможцем торгів ставатиме учасник, який подав найвищу цінову пропозицію. Свою пропозицію кожен із них зможе піднімати в ході торгів протягом трьох раундів (один учасник зможе протягом одного раунду торгів один раз підвищити свою цінову пропозицію не менше, ніж на розмір мінімального кроку торгів, який становить 1 відсоток стартової ціни лота).

7.Протокол результатів земельних торгів формується та оприлюднюється електронною торговою системою автоматично в день завершення електронного аукціону.

8.Одним із важливих нововведень цього проекту, є зміна розміру реєстраційного та гарантійного внесків. Останній сягатиме не менше 30 % стартової ціни продажу земельної ділянки або стартового розміру річної плати за користування земельною ділянкою.

Земельні торги будуть проводитись відповідно до договору між організатором та оператором електронного майданчика, на зразок того,  як це зараз відбувається під час проведення аукціонів із малої приватизації, оренди державного і комунального майна тощо.

 

Як здійснювати купівлю/взяти в оренду земельні ділянки:

✅ зареєструйтеcя на майданчику;

✅ знайдіть аукціон, що Вас цікавить;

✅ подайте заявку на участь в аукціоні;

✅ візьміть участь в аукціоні та надайте цінові пропозиції;

✅ станьте переможцем та підпишіть протокол;

✅ укладіть договір та оплатіть придбане майно.

3.Переліки земельних ділянок, які підлягають продажу/оренди на земельних торгах (сайт ДІЯ: https://data.gov.ua/) (перейти до переліків)

▼ ▽⟱ ▼ ▽

 

▼ ▽⟱ ▼ ▽

Попередня дата початку старту проведення аукціонів в системі Прозорро.Продажі – 06.07.2021 р.

Ваш персональний супровід:
телефони:
(044) 333-47-05,
(093) 306-09-66,
(093) 229-09-01.  
e-mail: ver-tas_kharkiv@ukr.net