В електронній торговій системі Прозорро.Продажі з’являється все більше можливостей для прозорого продажу чи купівлі активів. Наразі в системі доступні три різновиди аукціонів для організаторів та учасників. Як працює механіка кожного з них та для якого майна застосовується — у нашій добірці.

Трираундовий англійський аукціон

Учасники аукціону протягом трьох раундів змагаються за лот та підвищують свої ставки. Ходити останнім має право той, хто запропонував найвищу початкову ціну. Аукціон розпочинається, коли на торги зареєструвалося щонайменше два учасники.

Це найпоширеніший різновид аукціонів у системі, за допомогою якого можна продати або придбати будь-який актив: орендувати вагон або купити дозвіл на користування надрами і т.д.

Гібридний голландський аукціон

Аукціон на пониження ціни, під час якого початкова вартість лота покроково знижується, аж поки хтось з учасників не зупинить зниження. Далі відбувається етап закритих цінових пропозицій: інші учасники можуть запропонувати ціну, вищу зафіксованої. Переможцем стає той, хто запропонував найбільшу суму. Однак той учасник, який зупинив зниження на першому етапі, має право останнього ходу й може перебити максимальну ціну суперника на третьому етапі торгів.

Аукціон розпочинається навіть без учасників, адже є можливість приєднатися вже після старту. Застосовується для продажу активів, ринкову вартість яких важко визначити: прострочені кредити, майно банків-банкрутів тощо.

Трираундовий англійський аукціон із переважним правом

Аукціон із переважним правом має додатковий четвертий раунд, під час якого учасник, який має спеціальний дозвіл на користування надрами або чинний орендар може або погодитись, або відмовитися сплатити ціну, визначену на аукціоні. Залежно від дій учасника з переважним правом в четвертому раунді, система оголошує переможця аукціону. Такий вид торгів зустрічається, наприклад, в оренді державного та комунального майна, а також у земельних аукціонах. Так само як і в попередніх аукціонах, має бути щонайменше два учасники, аби аукціон відбувся.

Спробувати, як працюють механіки кожного з цих аукціонів можна на сторінці тестових торгів — https://demo.prozorro.sale/. Аукціон-симулятор доступний для всіх охочих. У такому форматі можна випробувати різні стратегії в трираундовому англійському, голландському аукціонах, щоб заздалегідь підготуватися до проведення реальних торгів.

Інструкції реєстрації та проведення аукціонів

Реєстрація кабінету в системі -оновлена (перехід на сайт https://trades.vertas.com.ua/ )

Проведення англійського аукціону

Проведення гібридного голландського аукціону

Проведення аукціону з переважним правом

Запрошуємо до викупу чи оренди об’єктів:

ПОШУК АУКЦІОНІВ

По всім питанням проведення аукціону можна отримати відповіді у спеціаліста майданчика за телефоном: (093) 229-09-01