Від 24.03.2022р.: аукціони з оренди сільськогосподарської землі державної та комунальної власності на час воєнного стану не проводитимуться — зміни до Земельного кодексу

24 березня 2022 року Верховна рада Україна внесла зміни до Земельного кодексу для прискореної передачі в оренду сільгоспземель, щоб встигнути провести посівні роботи.


Відповідно до нових змін передача в оренду сільськогосподарської землі державної та комунальної власності на час воєнного стану здійснюватиметься без проведення онлайн аукціонів.
Такі землі можуть передаватися в оренду лише воєнними адміністраціями за спеціальною процедурою строком на 1 рік без права продовження.


Оголошення повторних чи нових аукціонів з оренди с/г землі державної та комунальної власності забороняється, і може бути відновлено після завершення воєнного стану.


Онлайн аукціони, що були оголошені раніше і ще не відбулися до набрання чинності цих змін вважатимуться скасованими. Водночас нові зміни не стосуються тих аукціонів, які вже відбулися і зараз на етапі закриття.


Звертаємо увагу, що всі землі не с/г призначення державної та комунальної форми власності в обов‘язковому порядку мають проводитись в системі Prozorro.Продажі. А сільгоспземлі приватної форми власності й далі можна реалізовувати через онлайн-аукціони.

Детальніше: ПЕРЕГЛЯНУТИ НА САЙТІ ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ