Величезне підприємство у центрі Києва, з унікальним обладнанням та тисячами співробітників – 30 років тому це було правдою. Завод пережив бомбардування під час Другої світової війни. На жаль, пережити три десятиліття невизначеності щодо політики управління ДП та “розпилу” не зміг.
У підприємства понад 500 млн грн боргів, 80% майна та обладнання знаходяться в аварійному стані. Наймолодшому станку на підприємстві 48 років!Тепер “ПКМЗ” отримує майже весь прибуток від надання приміщень в оренду, лише іноді виконуючи виробничі замовлення. Втім цих надходжень замало навіть для утримування території.
Держава витрачає кошти на утримування 35 гектарів “руїн”. Так не має бути.
Прозора приватизація – це єдиний шанс на розвиток та оновлення величезної території. Ми забезпечимо багатомільйонні надходження до бюджету та ще більші інвестиції у розвиток міста від нового власника. А це – нові робочі місця та майбутні податкові надходження.Радник з приватизації – компанія KPMG.Проводяться аудити, формуються пост-приватизаційні умови.Однією з умов для нових інвесторів має бути проєкт перенесення за межі міста виробничих потужностей, які ще збереглися до нашого часу. В умовах приватизації будуть і соціальні гарантії для працівників, зокрема обмеження щодо звільнення та зобов’язання погасити усі заборгованості з соціальних виплат. Тому я вкотре закликаю Верховну Раду розблокувати велику приватизацію, аби дати об’єкту нове життя, залучити мільярдні інвестиції та зняти тягар з держбюджету. А поки цілий квартал у центрі Києва продовжує нагадувати декорації для постапокаліптичного фільму.
Інформацію коментує на своїй сторінці в Facebook Голова Фонду Державного Майна України – Сенниченко Дмитро Володимирович
Оцінка об’єкта.
За підрахунками Colliers Ukraine, держава на аукціоні зможе виручити за завод 1,3-1,5 мільярди гривень або 45-55 мільйонів доларів. За певних умов – навіть більше.
У 2020 році перший заступник київського міського голови Микола Поворозник розповідав, що ФДМ оцінює цех в 700 мільйонів гривень. Джерела:
1.https://www.epravda.com.ua/publications/2021/03/5/671643/
та
2. https://hmarochos.kiev.ua/2021/03/05/kyyivskyj-zavod-bilshovyk-mozhut-prodaty-za-milyard-gryven/
Приватизація заводу (етапи):
зареєструватись на майданчику;
подайте заявку на участь в аукціоні;
візьміть участь в аукціоні та надайте цінові пропозиції;
станьте переможцем та підпишіть протокол;
укладіть договір та оплатіть придбане майно.