Прозорро.Продажі запустили модуль аналітики з ключовими показниками по земельних аукціонах

розорро.Продажі розробили та запустили окремий відкритий модуль аналітики з ключовими показниками по земельних аукціонах, який відтепер доступний за посиланням https://land-bi.prozorro.sale/#/

Система “Прозорро.Продажі” побудована за принципом “усі бачать все”, тому вся інформація про кожен аукціон є у відкритому доступі в загальному модулі аналітики. Щоб аналізувати земельні торги було ще зручніше, цей напрям додатково виокремлено з-поміж інших — користувачі можуть бачити статистику виключно за ним. 

Земельні аукціони в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі працюють з жовтня 2021 року. Це дуже популярний напрям — станом на другу половину січня в системі вже оголошено понад 3,1 тисячі торгів. Ринок землі й, зокрема, земельні аукціони викликають неабиякий інтерес в учасників ринку, у громадськості та журналістів. Окремий модуль дозволить усім зацікавленим бачити повну аналітику по аукціонах і краще розуміти тренди на ринку”, — пояснює перша заступниця директора ДП “Прозорро.Продажі” Дарина Марчак. 

Модуль аналітики по земельних торгах складається з шести вкладок, кожна з яких містить інформацію про земельні торги у певному розрізі. Фільтри у кожній з вкладок дозволяють обрати необхідний для аналізу період (місяць, квартал, рік) чи тип даних (стартова вартість, дохід, кількість гектарів тощо). 

Відкриті дані у модулі аналітики дозволяють відстежувати та порівнювати за періодами кількість оголошених та проведених земельних аукціонів, площу виставлених в системі ділянок, хто саме оголошує торги та скільки учасників за яку з ділянок змагалися. Також доступна інформація про те, скільки організатори заробили до бюджетів різних рівнів за підсумками успішних аукціонів. 

Модуль аналітики дозволяє аналізувати торги за типом продажу/оренди, типом власності ділянок, а також бачити статистику як по всій Україні, так і за кожним регіоном окремо. 

Всі дані можна переглядати як безпосередньо у модулі аналітики, так і експортувати в Exel.

Нагадаємо, 5 жовтня 2021 року набула чинності урядова постанова (№1013), яка запустила ринок оренди та продажу державної та комунальної землі через систему «Прозорро.Продажі». 

Державна електронна торгова система «Прозорро.Продажі», яку адмініструє однойменне держпідприємство, гарантує безпечність торгів, неможливість втручання в їхній перебіг та рівний доступ кожного учасника до участі в аукціоні. Оголосити аукціон та/або взяти у ньому участь можна, звернувшись до акредитованих в системі «Прозорро.Продажі» майданчиків, перелік яких доступний на сайті prozorro.sale. 

Джерело: https://prozorro.sale/