Оренда майна : плюси і мінуси?

Чи вигідно орендувати квартиру/будинок, будь-яке майно? Або ж краще, віддати перевагу покупці нерухомості в кредит? Про це ми і поговоримо нижче, плюси і мінуси оренди майна.

Давайте почнемо з плюса!

✓ Різноманітний вибір варіантів нерухомості:
Ви полюбляєте подорожувати, і мати кожного разу гарний вид зі свого будинку; тривалі відрядження ; якщо ви терпіти не можете одноманітне життя, то оренда житла стане чудовою можливістю цього уникнути! Тимпаче, тимчасовий з’їм будинку, дозволить, спробувати вам, пожити в кількох видах нерухомості,таких як: ( квартира і заміський будинок), і це звісно допоможе вам зрозуміти, який формат ближче до душі. Це особливо дуже корисно, якщо ви плануєте незабаром придбати власне житло!
Ви тільки подумайте, завдяки оренді, ви можете собі дозволити пожити якийсь час в квартирі/будинку практично будь-якого масштабу!

А що ж до ,мінусів оренди майна?

✓Всі ми знаємо,що договір оренди майна складається в основному не більше ніж на рік, отже, якщо ви обрали варіант, оренда майна,то будьте готові,до того,що у вас буде присутній неабиякий дискомфорт, пов’язаний з тим,що скоро доведеться з’їжджати. Також,важко спланувати,які подальші плани у власника будинку?
Приведемо невеличкий приклад, уявімо,що ви вирішили навідати рідних ,чи поїхала подорожувати на ціле літо,а тут ,власник орендованого майна заявляє вам,що він/вона більше не хоче здавати майно,або ще варіант – хоче підняти вартість майна в 2-3 рази,і ця сума звісно не вписується у ваш бюджет.

Плюс оренди:
✓ У вас буде дуже хороша економія бюджету!
Якщо порівнювати орендну ставку квартири/будинку, будь-якого майна,то оренда виявляється набагато комфортніше для вас, в порівнянні з щомісячними виплатами по іпотеці. Згодні?
Якщо зрівняти, наприклад, виплати по іпотекам з виплатами оренди,то тут сміло можна сказати,що за ці гроші,які ви будете виплачувати частково за умовами довгострокових кредитних договорів,ви зможете 100% орендувати в Україні в будь-якому місті, відмінне майно, і при цьому не відчувати на собі тягар відповідальності за довгостроковий кредит!
Погоджуєтеся?

Мінус:
✓Майно яке ми орендуємо,не являється нашою власністю,і тому, якщо ми хочемо щось візуально змінити в нашій кварти/будинку,ми повинні отримати на це дозвіл від власника цього майна. І поки ми цієї згоди не отримали,ми нівякому разі,не має права на будь-які зміни, ні косметичний,ні капітальний ремонт! Не знаю як ви,але я знаю особисто декілька прикладів,коли власники майна були проти навіть перестановки меблів, а що вже говорити про інше! Тому,якщо вас щось не влаштовує,і вам спричинює це дискомфорт, обговорюйте це завчасно з власником майна,щоб потім у вас не було цього дискомфорту до кінця орендного терміну.

Плюс оренди майна:
✓ Неприв’язаність до одного місця,або іншими словами – мобільність.
В наш час, це дуже велику відіграє роль,так як багато людей схильні проводити більшу частину життя, в подорожах в зв’язку з особливостями роботи чи особисті погляди, інтереси. Для таких людей формат тимчасового проживання, стане ідеальним варіантом,як і зі сторони мобільності,так і сторони – економії власних коштів.


Тут потрібно згадати, про нові правила оренди державного та комунального майна,який набув чинності 01 лютого 2020 року Закон України “Про оренду державного та комунального майна”. Новий Закон розроблений з метою підвищити ефективність орендних відносин, спрощення та осучаснення процедури оренди державного та комунального майна, забезпечити його в конкурентоспроможності у відносинах оренди та спрямований на пожвавлення економічного розвитку процесів, залучення додаткових інвестицій, посилення захисту прав орендарів тощо.
Тому,зі сторони закону, ви також маєте хороший плюс ,якщо ви бажаєте орендувати будь-яке майно.

Хотілося також нагадати вам,що пошук майна для оренди може бути самостійним або передбачають допомогу ріелторів.

Якщо ви обираєте самостійно,то давайте розберемося,які тут є плюси,і які мінуси?

ПЛЮСИ:

економія фінансів завдяки відмові від послуг посередників;

відсутній ризик зв’язатися з недобросовісним посередником;

можливість поспілкуватися особисто з усіма власниками і з’ясувати їх добропорядність і реальний стан нерухомості (ріелтор, як правило, цей момент прикрашає).

МІНУСИ:

на пошук піде набагато більше часу;

важче знайти житло під конкретні параметри;

більше шансів потрапити на шахраїв.

Якщо ви обираєте з ріелтором:

ПЛЮСИ:

процес пошуку майна проходить без ваших зусиль;

процес пошуку майна проходить набагато швидше;

менше ризиків потрапити на власників-шахраїв;

простіше проходить процес оформлення документів;

можливість знайти ідеальне майно під задані параметри за допомогою напрацьованої бази (якщо ви звернулися в велике агентство).

МІНУСИ:

ви платите разово 50% від щомісячної орендної ставки;

ризик нарватися на несумлінного ріелтора, який тільки забере ваш час;

агентство не несе ніякої відповідальності за знайдене житло і несумлінність господаря;

грошова компенсація за послуги ріелтора в основному видається в форматі передоплати і не повертається, якщо ви не захочете більше співпрацювати з агентством.

Отже,давайте підведемо підсумки.
Якщо ви маєте в пріоритетах проживання в різних місцях,ви обожнюєте часто змінювати обстановку, місце проживання,і вам не створює дискомфорт стан нестабільності, змоги змінити щось на свій смак,на свій погляд візуально в приміщенні без дозволу власника майна,то тоді сміло обирайте цей варіант!
Необхідно тільки знайти хороше майно,встановити доброзичливі відносини з власником,попросити,щоб попереджав вас про будь-які зміни відносно договору майна,і заключити довгостроковий договір оренди, і все!