Президент України підписав закон про продаж землі на електронних аукціонах

24 червня Президент України Володимир Зеленський підписав ЗУ № 2195 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони», який необхідний для повноцінного та успішного запуску ринку землі. Адже без нього не можливо забезпечити чесні та прозорі умови формування ціни на земельні ділянки після 1 липня 2021 р.

Нагадаємо, що серед головних переваг нового закону те, що аукціони із продажу чи оренди земельних ділянок державної та комунальної власності проводитимуться онлайн в електронному форматі без фізичної присутності учасників. Такі торги будуть відкритими та доступними для усіх. Учасники спочатку подаватимуть закриті цінові пропозиції на аукціон, а під час його проведення матимуть можливість підвищити свої ставки протягом трьох раундів.


За результатами торгів укладатимуть договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з переможцем, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу плату за користування нею, зафіксовану в ході проведення земельних торгів.


Більше про те, що потрібно знати про такі електронні аукціони учасникам та організаторам та де придбати земельні ділянки уже сьогодні:

https://vertas.com.ua/land-market/ або в РОЗДІЛІ “Ринок землі”

По всім питанням проведення аукціону можна отримати відповіді у спеціалістів майданчика за телефоном: 044 333 47 05