Набрав чинності закон про пришвидшення та спрощення приватизації на час війни

19 серпня 2022 року набрав чинності Закон «Про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» та інших законодавчих актів України №2468-IX

Він підписаний президентом України Володимиром Зеленським у середу, 17 серпня, та покликаний пришвидшити та спростити приватизацію на час дії воєнного стану, а також сприяти процесам релокації підприємств та економічного відновлення держави. 

Відтак зовсім скоро 2022 року в системі Прозорро.Продажі будуть оголошені аукціони з приватизації. 

Знайти об’єкт

Закон передбачає відновлення аукціонів з малої приватизації для державного майна в системі та переведення на Прозорро.Продажі аукціонів з великої приватизації. Уся інформація про хід та результати аукціонів з малої та великої приватизації буде доступною та відкритою у публічному модулі аналітики bi.prozorro.sale

Звертаємо увагу, що на приватизацію буде виставлено майно, що не входить до переліку об’єктів критичної інфраструктури та не використовується в оборонному секторі. Закон спрямований на релокацію підприємств з територій, на яких ведуться бойові дії та/або існує загроза бойових дій, на безпечну територію. Закон дозволить підприємцям купувати об’єкти приватизації та перевозити туди свої виробництва для відновлення діяльності. 

На виконання вимог Закону держпідприємство “Прозорро.Продажі” як адміністратор електронної торгової системи розпочне масштабні технічні розробки. Їхня реалізація займе до чотирьох місяців, після чого  запрацюють деякі зміни передбачені Законом. На час воєнного стану після розробки відповідних змін для аукціонів з малої приватизації діятимуть скорочені строки експозиції для першого та повторних аукціонів. 

Більше про те, як проходитимуть аукціони з приватизації за новим законодавством, читайте за посиланням

По всім питанням проведення аукціону можна отримати відповіді у спеціаліста майданчика за телефона: (093) 22-90-901