Держпідприємство «Прозорро.Продажі» розпочало процес корпоратизації

Джерело: https://prozorro.sale/news/derzhpidpriyemstvo-prozorroprodazhi-rozpochalo-proces-korporatizaciyi

Прозорро.Продажі проходять процес перетворення з державного підприємства на акціонерне товариство. Вже відбулося перше засідання Комісії з реорганізації (перетворення) ДП “Прозорро.Продажі”. 

Рішення про перетворення та створення Комісії затверджене Наказом Міністерства економіки №235 від 3 лютого 2022 року. 

Процес корпоратизації триватиме до травня 2022 року включно. 

Після реорганізації та проведення всіх реєстраційних дій, передбачених законодавством, новостворене акціонерне товариство “Прозорро.Продажі” буде правонаступником усіх прав та обов’язків ДП “Прозорро.Продажі”.  100% акцій новоствореного акціонерного товариства належатимуть державі. 

«Корпоратизація — це не зміна власника, ми залишаємося у державній власності. Ми змінюємо застарілу організаційно-правову форму, яким є державне унітарне підприємство, на сучаснішу та стабільнішу юридичну форму, яка також є зрозумілішою для усіх стейкхолдерів, з якими працюють Прозорро.Продажі. А завдяки гнучкості корпоративного управління, ми зможемо швидше та якісніше реагувати на запити  учасників ринків та вдосконалювати державну електронну торгову систему, в якій проходять онлайн-аукціони з реалізації майна та активів», — зазначив Олексій Соболев, директор ДП «Прозорро.Продажі». 

Для майданчиків та організаторів співпраця та координація роботи з держпідприємством залишається без змін. 

Нагадаємо, за понад 5 років завдяки діяльності Прозорро.Продажі держава, органи місцевого самоврядування та бізнес отримали понад 60 млрд гривень доходів до бюджетів різних рівнів. 

ДП «Прозорро.Продажі» та ДП «Прозорро» — це два різні державні підприємства, які побудовані на принципах сім’ї Прозорро «усі бачать усе», але адмініструють та розвивають різні електронні системи. ДП «Прозорро.Продажі» — для продажу державного та комунального майна на онлайн-аукціонах, ДП «Прозорро» — для проведення тендерів на закупівлю товарів, робіт і послуг державними установами. Обидва ДП підпорядковуються Міністерству економіки.