Уряд врегулював проведення онлайн-аукціонів з великої приватизації в державній системі Прозорро.Продажі

Джерело: https://prozorro.sale/news/2023/07/18/uryad-vregulyuvav-provedennya-onlajn-aukcioniv-z-v/

18 липня 2023 року Кабінет Міністрів України (КМУ) визначив технічні моменти для запуску онлайн-аукціонів з великої приватизації в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі. Уряд також встановив додаткові гарантії для електронних торгів з малої приватизації. 

Такі зміни ініціювало Міністерство економіки, які уряд підтримав змінами до постанов від 10 травня 2018 р. №433 та №432.

Кабінет Міністрів визначив технічні вимоги до роботи з напрямом великої приватизації в системі Прозорро.Продажі для електронних маркетплейсів — це незалежні юридичні особи, які допомагають організаторам оголошувати е-аукціони, а потенційним покупцям брати в них участь. 

Наразі до державної електронної торгової системи Прозорро.Продажі підключені понад 40 майданчиків. Відповідно до рішення уряду з продажем обʼєктів великої приватизації, тобто об’єктів та пулів балансова вартість яких перевищує 250 млн гривень, у системі працюватимуть виключно ті майданчики, які відповідатимуть встановленим вимогам. 

Крім цього уряд встановив запобіжники від можливих зривів онлайн-аукціонів з малої приватизації. Відтепер учасник онлайн-аукціону, який зайняв друге місце за підсумками торгів, очікуватиме завершення продажу. Це означає, що у випадку, коли недоброчесний переможець торгів не сплатить суму за актив, учасник з другого місця буде визнаний переможцем. А якщо і цей учасник не викупить лот, державний бюджет отримає гарантійні внески обох учасників, що в сумі складатиме 40% від стартової ціни обʼєкта — вдвічі більше, ніж раніше.

Нагадаємо, парламент перевів проведення торгів з великої приватизації на онлайн-аукціони в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі у серпні 2022 року.  

Загалом за 5 років впровадження реформи малої приватизації Україна заробила від продажу державного та комунального майна через онлайн-аукціони Прозорро.Продажі майже 14 млрд гривень до бюджетів різних рівнів. З них понад 3 млрд гривень — після початку повномасштабного вторгення.